2014 Tırmanma Şampiyonu Engin Apaydın, şampiyonanın dördüncü ayağı KOSDER İzmit Kartepe Tırmanma’da Kategori 1’de ikinciliğe uzanan isim oldu. 12 Temmuz günü organize edilen yarışta iki çıkışta da Kategori 1’in en iyi ikinci zamanlarına imza atan Apaydın, Ülkü Motorsport adına yarıştığı yarışta Türkiye Şampiyonluğu mücadelesinde önemli puanlar kazandı.

Cumartesi günü etkili olan yağmurlu havanın yarış günü yerini güneşe bırakmasıyla kuruyan parkurda Apaydın, vites mekanizmasında yaşanan ufak problem ile zaman kaybederek antrenman ve yarış çıkışlarının tamamında kategorisinde günün en iyi ikinci derecelerinin sahibi oldu.

Yarış ile ilgili değerlendirmesinde Engin, “Kartepe’deki podyum mücadelemizde aracımızın ve pilotajımızın limitlerini görme fırsatı bulduk. Oldukça süratli olan ve yüksek viteslerde seyretmeniz gereken parkurda hatasız bir pilotaj sergilemeye çaba gösterirken aracımızın vites tertibatımızdaki ufak aksaklıklar ile zaman kaybetsekte, 2014 zamanlarına kıyasla oldukça güzel derecelere imza attığımızı görüyoruz. Şampiyona için değerli puanlar kazandığımız yarıştan mutlu ayrıldık. Kartepe, zemini, fiziki şartları ve asfaltı ile gerçekten mükemmel bir parkur” açıklamasında bulundu.

Şampiyonayı lidere 12 puan farkla ikinci sırada sürdüren Engin Apaydın, Tırmanma Şampiyonası’ndaki mücadelesine, 14-15 Ağustos tarihlerinde Ankara’da organize edilecek olan Ankara Tırmanma Yarışı ile devam edecek.