Bitci Racing Team AMS’nin yetenekli pilotu Vedat Ali Dalokay, TCR Italy Misano’da elde ettiği çifte zaferle şampiyona liderliğini sağlamlaştırdı.

Ülkemizi yurtdışında başarı ile temsil eden Bitci Racing Team AMS, TCR Italy’nin ikinci ayak yarışları için ünlü Misano World Circuit Marco Simoncelli’deydi.

Cuma günü yapılan test seanslarında elini ısıtan Dalokay, mekanik ekip ile otomobilin ayarlarını mükemmelleştirerek sıralama seansına hazırlandı. Gridin üçüncü cebinden aldığı startı çok iyi değerlendiren pilot önce ikinciliğe, üçüncü turun başında da liderliğe yükseldi. Yarışın geri kalanında rakipleriyle arasını açarak pozisyonunu koruyan Dalokay, hakettiği birinciliği elde ederek İtalya’da marşımızı yeniden dinletti.

Pazar günü yapılan ikinci yarışta ise ters grid uygulaması gereği altıncı cepte yer alan Bitci Racing Team AMS pilotu, aldığı mükemmel startla üçüncü sıraya yükselmeyi başardı. Takip eden iki turda yaptığı başarılı ataklarla diğer iki rakibini de geride bırakan Dalokay, damalı bayrağın altından ilk geçen pilot oldu.

Üst üste elde ettiği üçüncü zafer ile şampiyona liderliğini sürdüren ve rakipleri ile puan farkını açan Vedat Ali Dalokay, sıradaki yarışlarına ilk İtalya şampiyonluğu hedefi ile çıkacak.